T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ADANA / SEYHAN - Mevlana Ortaokulu

Duyurular

Nis

İkinci dönem 1. Genel Veli  toplantısı 26 Nisan 2024 tarihinde velilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda öğrencilerin mevcut başarı durumları ve davranışları değerlendirildi. Okul içinde ve dışında öğrencilerin davranışları ile planlı ders çalışmaları üzerine yapılacak çalışmalar değerlendirildi. Ögretmen-veli iş birliği ve iletişiminin önemi değerlendirildi.

Şbt

12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif ERSOY' u anma etkinlikleri kapsamında, 14 Şubat Çarşamba günü saat 10.00’da Mevlana Ortaokulu öğrencileri arasında "İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma" yarışması düzenlenecektir. Ortaokul kategorisinde dereceye giren öğrenci ilçede düzenlenen "12 Mart İstiklal Marşının Kabulü" programına katılmaya hak kazanacaklardır.

Haz

Ara

Ara

Ekm

     Okulumuzda genel veli toplantısı yapıldı. 2022-2023 eğitim-öğretim yılının birinci yarı yıl ilk genel veli toplantısında Okul Müdürümüz Abdulmutalip Koktaş velilere hitap ederek başarılı,sağlıklı bir eğitim-öğretim yılının nasıl geçirilebileceği konusunda velilerle düşüncelerini paylaştı. Okul müdürümüzün velilere hitabının ardından öğretmenlerimiz sınıflarında öğrencilerin durumları hakkında velileri bilgilendirdiler. Ayrıca  öğretmenlerle veliler arasında daha iyi bir eğitim-öğretim yılı geçirebilmek adına fikir alışverişinde bulunuldu.

Ekm

     Kadına yönelik şiddetle mücadelenin önüne geçmek ve farkındalığı arttırmak amacıyla okul web sitemize  afiş ve videolar yüklenmiştir.

Haz

    Okulumuzun Toplantı Salonunda 8. sınıf öğrenci ve velilerine yönelik LGS öncesi motivasyon ve bilgilendirme semineri verildi. Okulumuz Fen ve Teknoloji Bilimleri Öğretmeni Nurol Yalçın tarafından verilen seminere katılan 8.sınıf öğrencileri, sınav öncesi ve sınav sırasında yapılması gereken ya da yapılmaması geregen konularda bilgilendirilirken sınava moralli girmenin yollarını da öğrenmiş oldular.